Konkurs filmowy programu Sztuka Wyboru 2019 - Regulaminy - Sztuka Wyboru

Regulaminy

Konkurs filmowy programu Sztuka Wyboru 2019

Przed nami VIII edycja naszego programu, w którym będziecie mieli szansę bawić się filmem w słusznej sprawie, rozwinąć swoje umiejętności i spotkać wspaniałych filmowców i rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

 
Organizatorami konkursu są Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacja Tumult – organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.
 
 
Konkurs filmowy programu Sztuka Wyboru

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych całej Polski. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zrealizowanie filmu profilaktycznego na temat problemów i zagrożeń, przed którymi stajecie oraz wskazanie możliwości pozytywnego ich rozwiązania. Od kilku lat pozostawiamy wam wolny wybór, możecie nakręcić film o dopalaczach, patostreamerach, hejcie internetowym, mowie nienawiści, alkoholu, papierosach lub o czymkolwiek, co uznajecie za problem warty poruszenia. Zanim wybierzecie temat i zaczniecie pisać scenariusz, polecamy przejrzeć nasz kanał YouTube, na którym możecie zobaczyć wszystkie dotychczas zrealizowane filmy.

Przystępujecie do konkursu w grupach składających się maksymalnie z trzech uczniów i jednego nauczyciela. Film nie może przekraczać 180 s.

 
Komisja Konkursowa w sposób szczególny zwraca uwagę na filmy posiadające wysoką wartość artystyczną, wysoką jakość realizacji, otwarte zakończenie lub prowokujące w interesujący  sposób do dyskusji o poruszanych problemach, wskazujące na pozytywne możliwości rozwiązania trudnych sytuacji, filmy dokumentalne, animacje lub o ciekawych zabiegach formalnych. Warunkiem podstawowym jest jednak posiadanie przez film rozwiniętego aspektu profilaktycznego i poruszanie nowych problemów lub rozwinięcie w nowym ujęciu tematów dotychczas poruszanych.
 
W tym roku oprócz realizacji filmów możecie sprawdzić się również w działce producenckiej, profilaktycznej i reporterskiej. Elementem konkursu jest promocja filmu po jego nakręceniu i aktywne wykorzystanie go w działalności profilaktycznej. Możecie przesyłać do nas Raporty z prowadzonej w waszych szkołach i klasach działalności, raporty z kampanii w socjalmediach, sprawozdania z promocji filmu. Dla najaktywniejszych grup będą przewidziane dodatkowe nagrody, a wasza praca będzie skutkowała dodatkowymi punktami przyznawanymi przez jury konkursowe.
 
Od początku konkursu staramy się was nagradzać adekwatnie do włożonego wysiłku. Dotychczas utrzymywaliśmy wartości nagród rzeczowych na poziomie:
 • 1000 - 700 zł dla każdego członka drużyny za zajęcie 1 miejsca,
 • 700 - 500 zł dla każdego członka drużyny za zajęcie 2 miejsca,
 • 500 - 300 zł dla każdego członka drużyny za zajęcie 3 miejsca,
 • 400 – 250 zł dla każdego wyróżnienia,
 • 1900 – 2500 zł dla placówki (1,2,3 miejsce oraz wyróżnienia),
 • do 100 zł dla opiekuna.
 
Konkurs trwa od 1 maja 2019 r. do listopada 2019 r., według harmonogramu:
 • Dostarczenie prac konkursowych (liczy się data stempla pocztowego) – do dnia 8 października 2019 r.
 • Bezpośrednio po weryfikacji filmu przez organizatora praca zostanie opublikowana na kanale filmowym programu umieszczonym w serwisie YouTube oraz na ścianie programu Sztuka Wyboru w serwisie Facebook.
 • Do dnia 21 października należy przesyłać raporty z podejmowanych działań profilaktycznych z użyciem filmu konkursowego.
 • Dnia 2 listopada 2019 r. zostaną zliczone głosy oddane za pośrednictwem portali YouTube oraz Facebook, przeanalizowane komentarze pod filmami oraz podjęte działania profilaktyczne. Za ww. zostaną przyznane dodatkowe punkty „za działalność profilaktyczną” uwzględniane w trakcie podejmowania ostatecznego werdyktu jury konkursowego.
 • Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród – listopad 2019 r. podczas gali finałowej; godzina i miejsce zostaną podane za pośrednictwem strony internetowej Konkursu (www.sztukawyboru.pl) oraz poczty elektronicznej lub/i telefonicznie z wyprzedzeniem minimum 7 dni.
 
Kompletne zgłoszenia na warsztaty i konkurs filmowy należy przesyłać na adres:
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy
Wydział Komunikacji Społecznej
Al. Powstańców Wielkopolskich 7
85-090 Bydgoszcz
z dopiskiem "Sztuka Wyboru"
 
Zanim zaczniecie wypełniać formularze zgłoszeniowe, koniecznie zapoznajcie się dokładnie z regulaminami. Tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.
 

Dodatkowych informacji może udzielić: 

sierż. Szymon Tworowski
asystent ds. projektów multimedialnych
Wydział Komunikacji Społecznej
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

email:      szymon.tworowski@bg.policja.gov.pl
tel.: 52 525 50 35