2017 Logo strona

PIOTR WOJTOWICZ - wykładowca

Operator filmowy, reżyser, wykładowca. Autor z ogromnym dorobkiem, wielokrotnie nagradzany, brał udział w tworzeniu między innymi takich filmów jak: Sztos 2, Różyczka, Jutro idziemy do kina, Kto nigdy nie żył..., Królowa chmur, Strażnik minionego czasu, E=mc2, Sfora: Bez litości, Tam i z powrotem, Csodálatos mandarin, Prymas - Trzy lata z tysiąca, Cud purymowy, Kalipso, Córy szczęścia, Ostatnia misja, Sztos, Dusza śpiewa, Auschwitz - zstąpienie do piekieł, Autoportret z kochanką, Niepisane prawa, Szuler, Podróż do Polski, Cały ten zgiełk, Światło w mroku i inne... oraz kilku znanych seriali: Czas honoru, Kryminalni, Ekstradycja...

PIOTR WOJTOWICZ - wykładowca

Operator filmowy, reżyser, wykładowca. Autor z ogromnym dorobkiem, wielokrotnie nagradzany, brał udział w tworzeniu między innymi takich filmów jak: Sztos 2, Różyczka, Jutro idziemy do kina, Kto nigdy nie żył..., Królowa chmur, Strażnik minionego czasu, E=mc2, Sfora: Bez litości, Tam i z powrotem, Csodálatos mandarin, Prymas - Trzy lata z tysiąca, Cud purymowy, Kalipso, Córy szczęścia, Ostatnia misja, Sztos, Dusza śpiewa, Auschwitz - zstąpienie do piekieł, Autoportret z kochanką, Niepisane prawa, Szuler, Podróż do Polski, Cały ten zgiełk, Światło w mroku i inne... oraz kilku znanych seriali: Czas honoru, Kryminalni, Ekstradycja...

 

Zapraszamy na  stronę Piotra Wojtowicza na portalu filmpolski.pl znajdziecie tam zawsze aktualną filmografię naszego eksperta.

b4   b1
 

 
 

wywiad: Piotr Wojtowicz

 
b3   b2

Filmografia


Zdjęcia
2011-2012 - GALERIA Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-55),
2011 - GETSEMANI Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2011 - REZYDENCJA Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 12-27, 42-47),
2011 - SZTOS 2 Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2010 - APETYT NA ŻYCIE Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-12),
2010 - RÓŻYCZKA Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2009 - SPRAWIEDLIWI Serial fabularny Scenopis, Zdjęcia,
2009-2010 - TANCERZE Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 11-20),
2008-2013 - CZAS HONORU Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-13), Zdjęcia specjalne (establishingi; odcinki: 14-),
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Film fabularny - telewizyjny Scenopis, Zdjęcia,
2007 - REGINA Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 16-),
2007 - TWARZĄ W TWARZ Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 12),
2006 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2004-2008 - KRYMINALNI Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-10, 14-17, 20-21, 23-26, 40, 44-48, 53-54, 57-58, 61, 68-73, 77-79, 89-91),
2003 - STRAŻNIK MINIONEGO CZASU Film dokumentalny Zdjęcia, Operator kamery,
2003 - KRÓLOWA CHMUR w ŚWIĘTA POLSKIE Film fabularny - telewizyjny Obsada aktorska (wybierający wino w hipermarkecie; nie występuje w czołówce),

Operator kamery, Zdjęcia,
2002 - BEZ LITOŚCI Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2002 - CZWARTA SIOSTRA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2002 - E=MC2 Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2002 - SFORA Serial fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2002 - TARTUFFE CZYLI OBŁUDNIK Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2001 - BEATRYKS CENCI Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2001 - CSODALATOS MANDARIN Film fabularny Zdjęcia,
2001 - TAM I Z POWROTEM Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2001 - ZŁOTO CARÓW Cykl dokumentalny Zdjęcia,
2000 - KALIPSO Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia, Operator kamery,
2000 - MOJA CÓRECZKA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2000 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Film fabularny Zdjęcia,
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE Film fabularny - telewizyjny Operator kamery, Zdjęcia,
1999 - ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ Spektakl telewizyjny Reżyseria, Zdjęcia,
1999 - CÓRY SZCZĘŚCIA Film fabularny Zdjęcia,
1999-2013 - NA DOBRE I NA ZŁE Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 108-110, 175-177),
1999 - OSTATNIA MISJA Film fabularny Scenopis, Zdjęcia,
1999 - PERŁY SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1998 - DAMA OD MAXIMA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1998 - EDITH I MARLENE Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1998 - EKSTRADYCJA 3 Serial fabularny Zdjęcia,
1998 - MOJŻESZ I KATARZYNA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1997 - AUSCHWITZ - ZSTĄPIENIE DO PIEKIEŁ Film dokumentalny Zdjęcia,
1997 - DUSZA ŚPIEWA w OPOWIEŚCI WEEKENDOWE Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia,
1997 - SZTOS Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
1996 - AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ Film fabularny Zdjęcia,
1996 - BAJKA O JAŚKU I DIABLE Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1996 - EKSTRADYCJA 2 Serial fabularny Zdjęcia, Operator Steadicam,
1996 - KORNELIA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1996 - NIEPISANE PRAWA w OPOWIEŚCI WEEKENDOWE Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia,
1996 - PRZEKLĘTA POEZJA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1995 - ABIGEL Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1995 - EKSTRADYCJA Serial fabularny Zdjęcia,
1995 - ESKAPADA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1995 - MATECZKA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1995 - MIŁOŚĆ PO DZIEWIĄTEJ Spektakl telewizyjny Zdjęcia ("Spacerek przed snem"),
1995 - MOGŁO BYĆ GORZEJ Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1995 - ŻEGNAJ, KOCHANIE Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1994 - PAJĄK Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1994 - PALMY PANA SCHUTZA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1994 - PIERŚCIEŃ CZARODZIEJA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1994 - VOYAGE EN POLOGNE Film fabularny Zdjęcia,
1993 - CAŁY TEN ZGIEŁK Film dokumentalny Zdjęcia,
1993 - IDŹ NA BRZEG, WIDAĆ OGIEŃ Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1993 - KOLĘDA WIGILIJNA Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1993 - OSTATNIA ROLA Film dokumentalny Zdjęcia (w napisach określenie funkcji: Współpraca),
1993 - PALEC BOŻY Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1993 - SIOSTRY Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
1993 - ŚWIATŁO W MROKU Film dokumentalny Zdjęcia,
1993 - ZAPROSZENIE Film dokumentalny Zdjęcia,
1991 - CHEAT Film fabularny Zdjęcia,
1991 - DROGA Film dokumentalny Zdjęcia,
1991 - DZIĘKI BOGU JESTEŚMY Film dokumentalny Zdjęcia,
1990 - ZAKŁAD Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
1989 - WIATRAKI Z RANLEY Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia,
1988 - JAGIELLONOWIE. CZĘŚĆ I. 1370-1434 w DZIEJE KULTURY POLSKIEJ Film dokumentalny - fabularyzowany Zdjęcia,
1988 - JAGIELLONOWIE. CZĘŚĆ II. 1444-1492 w DZIEJE KULTURY POLSKIEJ Film dokumentalny - fabularyzowany Zdjęcia,
1986 - KATHARSIS Film dokumentalny Zdjęcia,
1986 - KONCERT Etiuda szkolna Zdjęcia,
1985 - COSI FAN TUTTE Etiuda szkolna Zdjęcia,
1985 - HELP Etiuda szkolna Zdjęcia,
1985 - Ł. K. J. Etiuda szkolna Zdjęcia,
1985 - Ł. K. J. Etiuda szkolna Zdjęcia,
1985 - WYNOŚ SIĘ Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,
1984 - LĘKÓW CIĄG DALSZY Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,
1984 - MOJE NIEME KINO Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,

Operator kamery
2011 - SZTOS 2 Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2010 - RÓŻYCZKA Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2006 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2003 - STRAŻNIK MINIONEGO CZASU Film dokumentalny Zdjęcia, Operator kamery,
2003 - KRÓLOWA CHMUR w ŚWIĘTA POLSKIE Film fabularny - telewizyjny Obsada aktorska (wybierający wino w hipermarkecie; nie występuje w czołówce),

Operator kamery, Zdjęcia,
2002 - BEZ LITOŚCI Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2002 - E=MC2 Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2002 - SFORA Serial fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2001 - TAM I Z POWROTEM Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
2000 - KALIPSO Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia, Operator kamery,
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE Film fabularny - telewizyjny Operator kamery, Zdjęcia,
1997 - SZTOS Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
1993 - SKOK (1) w DO WIDZENIA WCZORAJ. DWIE KRÓTKIE KOMEDIE O ZMIANIE SYSTEMU Film fabularny Operator kamery,
1991 - CYNGA Film fabularny Operator kamery,
1991 - SKARGA Film fabularny Operator kamery,
1990 - ZAKŁAD Film fabularny Zdjęcia, Operator kamery,
1989 - NOCNY GOŚĆ Film fabularny Operator kamery,
1988 - POMIĘDZY WILKI Film fabularny - telewizyjny Operator kamery,
1987 - KLĄTWA DOLINY WĘŻY Film fabularny Operator kamery,
1986 - RYKOWISKO Film fabularny Operator kamery,

Scenopis
2011 - SZTOS 2 Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2010 - RÓŻYCZKA Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
2009 - SPRAWIEDLIWI Serial fabularny Scenopis, Zdjęcia,
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Film fabularny - telewizyjny Scenopis, Zdjęcia,
2006 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... Film fabularny Scenopis, Zdjęcia, Operator kamery,
1999 - OSTATNIA MISJA Film fabularny Scenopis, Zdjęcia,

Współpraca operatorska
1987 - ANIOŁ W SZAFIE Film fabularny Współpraca operatorska,
1986 - PROF. TOEPLITZ Etiuda szkolna Współpraca operatorska,
1986 - PUŁAPKA Etiuda szkolna Współpraca operatorska,
1985 - DIABEŁ Film fabularny - telewizyjny Współpraca operatorska,
1984 - CONAN Etiuda szkolna Współpraca operatorska,
1984 - GDZIE SĄ NIEGDYSIEJSZE ŚNIEGI... Film dokumentalny Współpraca operatorska,

Reżyseria
1999 - ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ Spektakl telewizyjny Reżyseria, Zdjęcia,
1985 - WYNOŚ SIĘ Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,
1984 - LĘKÓW CIĄG DALSZY Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,
1984 - MOJE NIEME KINO Etiuda szkolna Reżyseria, Zdjęcia,

Operator Steadicam
1996 - EKSTRADYCJA 2 Serial fabularny Zdjęcia, Operator Steadicam,
1992 - SZWADRON Film fabularny Operator Steadicam,
1991 - KROLL Film fabularny Operator Steadicam,

Zdjęcia specjalne
2008-2013 - CZAS HONORU Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-13), Zdjęcia specjalne (establishingi; odcinki: 14-),
1997 - OUR GOD'S BROTHER Film fabularny Zdjęcia specjalne (additional photography),

Obsada aktorska
2003 - KRÓLOWA CHMUR w ŚWIĘTA POLSKIE Film fabularny - telewizyjny Obsada aktorska (wybierający wino w hipermarkecie; nie występuje w czołówce),

Operator kamery, Zdjęcia,
1992 - DOTKNIĘCIE RĘKI Film fabularny Obsada aktorska (operator filmujący wywiad z Kesdim),

Współpraca
1985 - HUMANIORA Etiuda szkolna Współpraca,
1984 - RED BOX Etiuda szkolna Współpraca,

Operator zdjęć specjalnych
1994 - PSY 2. OSTATNIA KREW Film fabularny Operator zdjęć specjalnych (zdjęcia video),

Zdjęcia - współpraca
1988 - EPILOG Film dokumentalny Zdjęcia - współpraca,

Operator II
1984 - MAŁY DEKALOG Film krótkometrażowy Operator II,

Opieka pedagogiczna
2013 - FLORA I FAUNA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - 11 PIĘTER Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - 44 Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - BUNT Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - FANTAZJA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - MANU I KAPUSTA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - MATKA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - OJCZE NASZ Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - PAN PIOTR Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - ROBAL Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - SMILING WATER Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2012 - SZYBA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - 3 : 0 Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ALFRED I OSCAR Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ANTYBIOTYKI Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ARABIKA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - EWANGELIA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - HOTEL Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - I NIGDY NIE WRACAĆ Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - IKAR Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - MIEJSCA ZAREZERWOWANE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - MORA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ODBICIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ODBICIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - PA, MAMO Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - PO ZA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - POKOCHASZ MNIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - POŁĄCZENIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - REMEDIUM Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - REST4RT Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ROZMOWA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - SMUTNY KOWBOJ Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ŚWIĘTE RYBY Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2011 - ZA DALEKO Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - 4 Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - BEZŻYCIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - BLIZNA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - DALEKIE POŁĄCZENIE Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - DRZEMKA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - EGO Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - GŁUCHY LAS Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - NA KOŃCU DROGI Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - PLAMA Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - SAKRAMENT Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,
2010 - SZUKAJĄC PX128 H4 Etiuda szkolna Opieka pedagogiczna,

Nagrody indywidualne

2010 - RÓŻYCZKA Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage"
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Seul (Festiwal Dramatu) Nagroda za zdjęcia
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Moskwa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Wojennych) Nagroda za zdjęcia
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsze zdjęcia
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity"
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsze zdjęcia; za rok 2000
1992 - CHEAT Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów

2013 - CZAS HONORU Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: Serial tygodniowy
2012 - CZAS HONORU Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: serial
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Waldemar Krzystek
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę Otto Fallona, nagrodę otrzymał/a Mariusz Bonaszewski
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za scenografię, nagrodę otrzymał/a Andrzej Przybył
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za scenografię, nagrodę otrzymał/a Agata Przybył
2012 - GETSEMANI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Wyróżnienie aktorskie za rolę Suzette Guest, nagrodę otrzymał/a Emilia Nagórka
2012 - RÓŻYCZKA Santo Domingo (Muestra Internacional De Cine) Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a Andrzej Seweryn
2012 - RÓŻYCZKA Santo Domingo (Muestra Internacional De Cine) Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a Magdalena Boczarska
2012 - RÓŻYCZKA Hanower (Festiwal Nowego Filmu Polskiego "Filmland Polen") Nagroda Publiczności "Hannoveraner"
2011 - RÓŻYCZKA Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) Grand Prix "Złota Szabla"
2011 - RÓŻYCZKA San Francisco (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tiburon") Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a Magdalena Boczarska
2011 - RÓŻYCZKA San Francisco (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tiburon") Nagroda dla najlepszego filmu
2011 - RÓŻYCZKA San Francisco (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tiburon") Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a Jan Kidawa-Błoński
2011 - CZAS HONORU Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") "Transatlantyk Oceans Award" dla młodego kompozytora za najciekawszą muzykę filmową roku, nagrodę otrzymał/a Bartosz Chajdecki
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepsza główna rola męska za rok 2010, nagrodę otrzymał/a Robert Więckiewicz
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola męska, nagrodę otrzymał/a Jan Frycz
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca, nagrodę otrzymał/a Magdalena Boczarska
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepsza scenografia, nagrodę otrzymał/a Joanna Białousz
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a Wiesław Znyk
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a Joanna Napieralska
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
2011 - RÓŻYCZKA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a Cezary Grzesiuk
2011 - RÓŻYCZKA Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2011 - RÓŻYCZKA Montevideo (MFF) Wyróżnienie FIPRESCI
2011 - RÓŻYCZKA Mediasz (Festiwal Filmów Europy Środkowej MECEFF) Nagroda Główna "Mediensis" dla Najlepszego Filmu
2011 - RÓŻYCZKA Golden Trailer Award Nagroda w kategorii: Najlepszy zagraniczy trailer melodramatu
2010 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Truskawce (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych "Korona Karpat") Nagroda dla Najlepszego Zespołu Aktorskiego
2010 - CZAS HONORU Nowy Jork (New York Festivals) Srebrny Medal w kategorii: akcja
2010 - RÓŻYCZKA Moskwa (MFF) Nagroda "Srebrny Jerzy" dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a Jan Kidawa-Błoński
2010 - RÓŻYCZKA Moskwa (MFF) Nagroda Pisma "Voque" dla "najbardziej stylowego filmu festiwalu", nagrodę otrzymał/a Ewa Krauze
2010 - CZAS HONORU Houston (WorldFest Independent Film Festival) Platinum Award
2010 - RÓŻYCZKA Goa (International Film Festival of India) "Srebrny Paw" dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a Magdalena Boczarska
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a Wiesław Znyk
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a Joanna Napieralska
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) "Złoty Kangur", nagroda australijskich dystrybutorów, nagrodę otrzymał/a Włodzimierz Niderhaus
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) "Złoty Klakier", nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Grand Prix (Wielka Nagroda Jury "Złote Lwy")
2010 - RÓŻYCZKA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a Magdalena Boczarska
2010 - RÓŻYCZKA Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego dla najbardziej interesującego filmu fabularnego
2009 - KRYMINALNI Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") Złota "Telekamera"
2008 - KRYMINALNI Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategori: Serial kryminalny i sensacyjny
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Szanghaj (Shanghai Television Festival) Złota Magnolia w kategorii filmów telewizyjnych; za "bardzo realistyczne przedstawienie utraty niewinności spowodowanej wojną oraz przyjaźni, która może przetrwać w czasach kryzysu"
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award"
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA La Rochelle (Międzynarodowy Festiwal Produkcji TV) Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego w kategorii: fikcja
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Berlin ("Prix Europa") Nagroda w kategorii: Fabularny film telewizyjny
2008 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Bar (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Michał Kwieciński
2007 - KRYMINALNI Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: serial kryminalny (22.01)
2007 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza scenografia, nagrodę otrzymał/a Janusz Sosnowski
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych "Don Kichot"
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda Rady Programowej TVP
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Specjalna Nagroda Aktorska, nagrodę otrzymał/a Julia Pietrucha
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a Andrzej Szenajch
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a Magdalena Biedrzycka
2007 - JUTRO IDZIEMY DO KINA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a Magdalena Dipont
2006 - KRYMINALNI Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: serial kryminalny fabularny (23.01)
2003 - TAM I Z POWROTEM Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a Janusz Gajos
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za reżyserię spektaklu, nagrodę otrzymał/a Agnieszka Glińska
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę w spektaklu, nagrodę otrzymał/a Stanisława Celińska
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę w spektaklu, nagrodę otrzymał/a Agnieszka Pilaszewska
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę w spektaklu, nagrodę otrzymał/a Monika Krzywkowska
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę w spektaklu, nagrodę otrzymał/a Janusz Gajos
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za tekst, nagrodę otrzymał/a Janusz Głowacki
2003 - CZWARTA SIOSTRA Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a Patrycja Durska
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska, nagrodę otrzymał/a Jan Frycz
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola kobieca, nagrodę otrzymał/a Edyta Olszówka
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola męska, nagrodę otrzymał/a Janusz Gajos
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza reżyseria, nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza scenografia, nagrodę otrzymał/a Jacek Osadowski
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a Piotr Domaradzki
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy film
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a Marek Denys
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a Anna Świerkocka
2003 - TAM I Z POWROTEM Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a Maciej Świerkocki
2003 - E=MC2 Lubomierz (FF Komediowych) Srebrny Granat, nagrodę otrzymał/a Olaf Lubaszenko
2003 - TAM I Z POWROTEM Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award", nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2003 - CZWARTA SIOSTRA Kazimierz Dolny (Lato Filmów) nagroda dla najlepszego spektaklu Teatru Tv
2002 - TAM I Z POWROTEM Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix, nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - TAM I Z POWROTEM Nowogard (MF Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami") Nagroda Główna "Laur Cisowy", nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - TAM I Z POWROTEM Kazimierz Dolny (Lato Filmowe) nagroda publiczności w kategorii: najlepszy film polski, nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - TAM I Z POWROTEM Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) "Złoty Klakier", nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu, nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - TAM I Z POWROTEM Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a Elżbieta Radke
2002 - TAM I Z POWROTEM Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a Marek Denys
2002 - TAM I Z POWROTEM Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - TAM I Z POWROTEM Gdynia (do 1986 Gdańsk) (FPFF) nagroda Festiwalu w Toronto dla największej indywidualności festiwalu za "podjęcie historycznie ważnego tematu i przekazanie głębokich wartości moralnych", nagrodę otrzymał/a Wojciech Wójcik
2002 - E=MC2 Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet za zajęcie szóstego miejsca w rankingu oglądalności
2001 - OSTATNIA MISJA Warszawa (TP SA Music and Film Festival) nominacja do nagrody "Philip Award" w kategorii: piosenka w filmie polskim lub serialu telewizyjnym; za piosenkę "Moja odpowiedź", nagrodę otrzymał/a O.N.A. (zespół)
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity", nagrodę otrzymał/a Maja Ostaszewska
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy dźwięk za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Nikodem Wołk-Łaniewski
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Zbigniew Zamachowski
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola kobieca; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Maja Ostaszewska
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola męska; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Andrzej Seweryn
2001 - OSTATNIA MISJA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola męska; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Janusz Gajos
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza muzyka; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Jan Kanty Pawluśkiewicz
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza muzyka; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Zygmunt Konieczny
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza reżyseria; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Marta Meszaros
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza reżyseria; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza scenografia; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Halina Dobrowolska
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza scenografia; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Barbara Ostapowicz
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsze kostiumy; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Ewa Krauze
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy dźwięk; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Aleksander Gołębiowski
2001 - OSTATNIA MISJA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy dźwięk; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Piotr Domaradzki
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy film ; za rok 2000
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy producent; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Marian Terlecki
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Maciej Karpiński
2001 - CÓRY SZCZĘŚCIA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Marta Meszaros
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepszy scenariusz; za rok 2000, nagrodę otrzymał/a Jan Purzycki
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Niepokalanów (MFF Katolickich) nagroda Międzynarodowych Katolickich Organizacji Filmu i Telewizji OCIC
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Niepokalanów (MFF Katolickich) nagroda Międzynarodowych Organizacji Katolickich Radia i Telewizji UNDA
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Niepokalanów (MFF Katolickich) nagroda w kategorii filmu fabularnego
2001 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Fryderyk (nagroda przemysłu fonograficznego) w kategorii: oryginalna ścieżka dźwiękowa; za rok 2000 (18.03), nagrodę otrzymał/a Zygmunt Konieczny
2000 - ŚWIĘTA POLSKIE Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda Jury nagroda pozaregulaminowa za "inicjatywę telewizyjnego cyklu Święta Polskie", nagrodę otrzymał/a Janusz Morgenstern
2000 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej nagroda "za wybitną kreację aktorską", nagrodę otrzymał/a Andrzej Seweryn
2000 - OSTATNIA MISJA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a Piotr Domaradzki
2000 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a Maja Ostaszewska
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE Gdynia (do 1986 Gdańsk) (FPFF) nagroda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla filmu telewizyjnego
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE Berlin ("Prix Europa") Nagroda Publiczności im. Willego Brandta
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE Berlin ("Prix Europa") Nagroda Specjalna Parlamentu Europejskiego
1999 - CÓRY SZCZĘŚCIA Gdynia (do 1986 Gdańsk) (FPFF) nominacja do nagrody za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a Ewa Telega
1998 - EKSTRADYCJA Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: seriale (16.01)
1997 - AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska nagroda przyznawana przez publiczność, nagrodę otrzymał/a Waldemar Błaszczyk
1997 - SZTOS Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
1996 - AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a Jerzy Trela
1996 - AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ Gdynia (do 1986 Gdańsk) (FPFF) nagroda za rolę dziecięcą, nagrodę otrzymał/a Marcelina Zjawińska
1993 - CHEAT Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono, nagrodę otrzymał/a Adek Drabiński
1993 - ZAPROSZENIE Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Dyplom Uznania
1992 - CHEAT Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT), nagrodę otrzymał/a Adek Drabiński
1992 - CHEAT Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film, nagrodę otrzymał/a Adek Drabiński
1991 - ZAKŁAD Sztokholm (Międzynarodowe Forum Kultury), nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk
1991 - ZAKŁAD Gijon (MFF dla dzieci) nagroda jury, nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk
1991 - ZAKŁAD Gijon (MFF dla dzieci) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk
1990 - ZAKŁAD Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk
1990 - ZAKŁAD Gdynia (do 1986 Gdańsk) (FPFF) Wyróżnienie Specjalne Jury, nagrodę otrzymał/a Teresa Kotlarczyk

 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webwojewoda_webpsc_logopsm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2016
fundatorzy nagrod-01 - Kopia