2017 Logo strona

JAN HOLOUBEK - opiekun warsztatów plenerowych

ekspert_adam_torczynski

 

JAN HOLOUBEK - opiekun warsztatów plenerowych

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Autor zdjęć i operator kamery, przy pełnometrażowych produkcjach fabularnych, m.in. „Świadek koronny”, „Piksele”, „Supermarket”, „Król życia”, „Po prostu przyjaźń” oraz serialach – „Na Wspólnej”, „Naznaczony”, „Lekarze”, „Prokurator”. Realizuje również reklamy i teatry telewizji.

Zapraszamy na  stronę internetową www.janholoubek.com oraz aktualną filmografię naszego eksperta na portalu filmpolski.pl

 

b4   b1
 

 
 

wywiad: Jan Holoubek

 
b3   b2

 

 

Filmografia

Zdjęcia

2013 - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2012-2013 - LEKARZE Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-5, 23-26), Czołówka (zdjęcia),
2012 - PRZEDTEM, POTEM Film fabularny - krótkometrażowy Zdjęcia,
2012 - SUPERMARKET Film fabularny Zdjęcia,
2009 - AT THE ZOO Film nieukończony Zdjęcia,
2009 - CO JA TU ROBIĘ? TADEUSZ KONWICKI Film dokumentalny Zdjęcia,
2009 - NAZNACZONY Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 2, 4, 8-9), Zdjęcia-współpraca (odcinki: 13),
2009 - NIECH ŻYJE POGRZEB!!! Film fabularny - telewizyjny Zdjęcia,
2009 - PIKSELE Film fabularny Zdjęcia,
2007 - ODWRÓCENI Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 4-7, 10-12),
2007 - SŁOŃCE I CIEŃ Film dokumentalny Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia, Operator kamery,
2007 - ŚWIADEK KORONNY Film fabularny Zdjęcia (sekwencja izraelska; fragmenty serialu "Odwróceni"),
2007 - WYZWOLENIE Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2005 - JAK JA KOGOŚ, CZY JAK KTOŚ MNIE? Film dokumentalny Zdjęcia,
2005 - KRÓL EDYP Spektakl telewizyjny Zdjęcia,
2004 - ŚLUB Etiuda szkolna Zdjęcia,
2004 - TYLKO JEDNA NOC Film fabularny - krótkometrażowy Zdjęcia,
2003-2013 - NA WSPÓLNEJ Serial fabularny Zdjęcia (pracował przy serialu w roku 2003),
2003 - SPOTKANIA Etiuda szkolna Zdjęcia (w napisach określenie funkcji: Współpraca),
2001 - Z ROZPĘDU Etiuda szkolna Zdjęcia,
2000 - CZASAMI ZAPALAM IM ŚWIATŁO Etiuda szkolna Zdjęcia,
2000 - ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY Etiuda szkolna Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia,
2000 - SŁOŃCE ZA DRZWIAMI Etiuda szkolna Zdjęcia,
1999 - DRUGI POKÓJ Etiuda szkolna Zdjęcia,
1999 - FILM Etiuda szkolna Zdjęcia,
1999 - WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE Etiuda szkolna Zdjęcia,
1999 - ZGRZYT Etiuda szkolna Zdjęcia,
1997 - PODEJŚCIE Etiuda szkolna Zdjęcia,

Operator kamery
2007 - SŁOŃCE I CIEŃ Film dokumentalny Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia, Operator kamery,
2003 - 19. POŁUDNIK Spektakl telewizyjny Operator kamery, Obsada aktorska (Operator; nie występuje w czołówce),
2003-2004 - MĘSKIE - ŻEŃSKIE Serial fabularny Operator kamery,
2003 - POGODA NA JUTRO Film fabularny Operator kamery,
2003 - ŚLUBY PANIEŃSKIE CZYLI MAGNETYZM SERCA Spektakl telewizyjny Operator kamery,
2002 - EDWARD II Spektakl telewizyjny Operator kamery,
2002 - POROZMAWIAJMY O ŻYCIU I ŚMIERCI Spektakl telewizyjny Operator kamery,
2002 - SUPERPRODUKCJA Film fabularny Operator kamery, Obsada aktorska (chłopak niosący kamerę na planie filmu),
2002 - SUPLEMENT Film fabularny Operator kamery,
2001 - GARDEROBA DAMSKA Serial fabularny Operator kamery (odcinki: 5-12),
2001 - ZAZDROŚĆ Spektakl telewizyjny Operator kamery,
2000 - AMOS Etiuda szkolna Operator kamery,

Obsada aktorska
2012 - TYDZIEŃ NA JEDNEJ DZIAŁCE Film fabularny Producent, Obsada aktorska (Michał),
2003 - 19. POŁUDNIK Spektakl telewizyjny Operator kamery, Obsada aktorska (Operator; nie występuje w czołówce),
2002 - SUPERPRODUKCJA Film fabularny Operator kamery, Obsada aktorska (chłopak niosący kamerę na planie filmu),
1995 - CHŁOPCY Z PLACU BRONI Spektakl telewizyjny Obsada aktorska (Gereb),

Reżyseria
2007 - SŁOŃCE I CIEŃ Film dokumentalny Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia, Operator kamery,
2000 - ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY Etiuda szkolna Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia,
1999 - OBCE CIAŁO Etiuda szkolna Reżyseria, Scenariusz,

Scenariusz
2007 - SŁOŃCE I CIEŃ Film dokumentalny Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia, Operator kamery,
2000 - ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY Etiuda szkolna Reżyseria, Scenariusz, Zdjęcia,
1999 - OBCE CIAŁO Etiuda szkolna Reżyseria, Scenariusz,
Współpraca operatorska
1999 - OSTATNIE LATO Etiuda szkolna Współpraca operatorska,
1999 - SUPEŁ Etiuda szkolna Współpraca operatorska, Czołówka
2012-2013 - LEKARZE Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 1-5, 23-26), Czołówka (zdjęcia),

Producent
2012 - TYDZIEŃ NA JEDNEJ DZIAŁCE Film fabularny Producent, Obsada aktorska (Michał),
Zdjęcia-współpraca
2009 - NAZNACZONY Serial fabularny Zdjęcia (odcinki: 2, 4, 8-9), Zdjęcia-współpraca (odcinki: 13),
Współpraca realizatorska
2003 - NIE PAL Etiuda szkolna Współpraca realizatorska,
Reżyseria (II ekipa)
2002 - CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI Film fabularny Reżyseria (II ekipa), Operator kamery (II ekipa),
Operator kamery (II ekipa)
2002 - CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI Film fabularny Reżyseria (II ekipa), Operator kamery (II ekipa),
Asystent operatora kamery
1999 - GOLDEN JOE Etiuda szkolna Asystent operatora kamery,

Nagrody indywidualne

2013 - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") nagroda za zdjęcia
2007 - SŁOŃCE I CIEŃ Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Wyróżnienie w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe" w kat. dokumentów;  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Jantar za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny; Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Specjalna "Charaktery"
2005 - ŚLUB Cieszyn (Student Film Festiwal "Węgiel") Nagroda za zdjęcia

Inne nagrody dla ważniejszych filmów

2013 - MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a Magdalena Cielecka, nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Marcin Wrona, nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a Anna Wunderlich,  wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a Jaśmina Polak,  wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a Zofia Wichłacz
2012 - SUPERMARKET Antalya (Golden Orange Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora w zagranicznej produkcji, nagrodę otrzymał/a Marian Dziędziel
2011 - NIECH ŻYJE POGRZEB!!! Kult Off Kino Festiwal (TVP Kultura) Nagroda Specjalna, nagrodę otrzymał/a Dariusz Błaszczyk
2010 - NAZNACZONY Rzym (Międzynarodowy Festiwal Produkcji Telewizyjnych "RomaFictionFest") Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a Łukasz Targosz, nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a Jacek Filipiak
2009 - WYZWOLENIE Nagroda im. Stefana Treugutta za telewizyjną realizację "Wyzwolenia" Stanisława Wyspiańskiego., nagrodę otrzymał/a Maciej Prus
2009 - PIKSELE Lubomierz (FF Komediowych) Brązowy Granat, nagrodę otrzymał/a Jacek Lusiński
2007 - ODWRÓCENI Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") "Złota Podkowa" za najlepszą rolę męską w serialu sensacyjnym, nagrodę otrzymał/a Robert Więckiewicz
2006 - ŚLUB Warszawa (Światowy Festiwal Filmów Studenckich "Młode kadry/ Young Cinema Art") Nagroda Specjalna
2006 - TYLKO JEDNA NOC Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego) w kategorii: Najlepsza Aktorka, nagrodę otrzymał/a Milka Van der Milś; Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego) Wyróżnienie; Warszawa (Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych) III nagroda; Toruń (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") Wyróżnienie dla Filmu Fabularnego (ponad 30 min.) w Konkursie Kina Niezależnego; Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek" w kategoriii Open
2005 - ŚLUB Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anime") Honorowe Wyróżnienie za "biegłość warsztatową i dostrzeżenie subtelnej różnicy między życiem i sztuką", nagrodę otrzymał/a Krzysztof Rzączyński; Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") Honorowe Wyróżnienie ("Piernikowa Podkówka"); Cieszyn (Student Film Festiwal "Węgiel") Nagroda Specjalna

 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty edycja 2016
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webwojewoda_webpisf logopsc_logopsm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2016
fundatorzy nagrod-01 - Kopia